Jak poznać prawdziwego Chrześcijanina?

19 October 2018

„Czyż wyznajesz Boga?” Takie pytanie częstokroć jest zadawane przez ludzi wierzących (najczęściej przez osoby duchowne) osobom jakie podważają swoją bogobojność. Tylko czym tak naprawdę jest pobożność i któż może zdecydowanie oznajmić iż jest katolikiem to jest dosyć drażliwe. Postaram się wam to wyłożyć na czym to polega.

Wyjątkowo wiele osób opowiada iż wierzy w Boga lecz czy przez to są katolikami? Otóż nie, gdyż aż przeszło 60% osób nie umie poradzić sobie z rzekomo oczywistym zapytaniem: „czemu wierzysz w Boga?”. Oburzające?

Tak jest na świecie, chociaż kto może być autentycznym chrześcijaninem? Wcale nieodzownie jest to jegomość jaki regularnie się modli i funkcjonuje wedle świętych zaleceń gdyż to potrafi wykonywać dowolna osoba i wciąż być bezbożnikiem.

Bycie katolikiem nie polega na dociekaniu przykazań, głoszeniu Biblii albo uczęszczaniu do kościoła. Idzie o to by wykryć Boga w swym sercu.

Zaś konkretnie powiadając chodzi o to żeby się czyniło coś co przynosi nam szczęście, abyśmy umieli się cieszyć z wszelkiej posługi, którą potrafimy komuś darować, abyśmy dawali innym radość, potrafili strzec indywidualnej racji i umieli bronić obcych bez względu na to kim jesteśmy. Pokrótce mówiąc jak człowiek czuje iż wie, że pożąda robić coś dla odmiennych bez niczego żebyśmy czuli, że Bóg jest przy nas.

Przeczytaj także: Dewocjonalia w życiu katolików. Może ci się spodobać.